Skórowarki do węży – rodzaje

Maszyny od wielu lat pomagają ich właścicielom, wykonując za nich żmudne prace, co przekłada się na większą wydajność i efektywność pracy. Urządzenia najlepszej jakości potrafią nam bardzo długo i bezawaryjnie służyć, jeśli są odpowiednio konserwowane. Jednym z takich urządzeń jest skórowarka do węży. To jedna z przydatniejszych maszyn bądź urządzeń w dziedzinie hydrauliki siłowej stosowana do precyzyjnych prac. Służy głównie do zdejmowania zewnętrznej lub wewnętrznej powierzchni gumy czy izolacji z węży. Niewątpliwie jednym z czołowych producentów skórowarek jest niemiecka firma „Uniflex”. Obecnie istnieje kilka rodzajów skórowarek m.in.:

  • skórowarki ręczne/ekonomiczne;
  • skórowarki półautomatyczne;
  • skórowarki elektryczne.

Skórowarki ręczne do węży hydraulicznych oraz przemysłowych przeważnie są tak skonstruowane, aby można było umieszczać je w imadle. Z reguły są przeznaczone do pracy w terenie lub do małych warsztatów, które zajmują się zakuwaniem węży hydraulicznych. Skórowarki ręczne umożliwiają szybkie zainstalowanie modułów do skórowania zewnętrznego i wewnętrznego, są znakomite do zmiennych średnic oraz długości węża. Charakteryzują się solidnym wykonaniem z dobrej jakości materiałów i praktycznie większość z nich jest bezawaryjna.

Skórowarki do węży półautomatyczne oprócz skórowania używane są także do zakuwania węży. Przeważnie posiadają bardzo wygodne sterowanie przy pomocy sterownika ręcznego, co przekłada się na wygodę i bezpieczeństwo pracy, ponieważ w bardzo prosty i szybki sposób można unieruchomić silnik skórowarki. Niska, ale optymalna moc silnika zapewnia dobre obroty i cichą, ekonomiczną pracę.

spawanie zrobotyzowane

Skórowarki elektryczne oferują już dużo większe pole manewru. W pełni zautomatyzowana skórowarka pozwala na szybkie i łatwe seryjne korowanie zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej powierzchni węży hydraulicznych. Nie jest tutaj potrzebna siła ludzkich mięśni bowiem skórowarka jest wyposażona w wygodne sterowanie (np. za pomocą pedału nożnego), co zapewnia wygodę, a także zwiększa bezpieczeństwo pracy. Takim maszynom wystarczy regularne czyszczenie i dbałość o sprzęt, aby mogły posłużyć nam przez długi okres.