Jak wybrać dobre biuro nieruchomości

Na rynku istnieje wiele biur nieruchomości. Większość z nich specjalizuje się w pośrednictwie w sprzedaży lub kupnie domów, mieszkań i działek. Na pozór wszystkie te biura nieruchomości świadczą identyczne usługi. Jak więc wybrać właściwe biuro nieruchomości, które przeprowadzi naszą transakcję kupna bądź sprzedaży nieruchomości?

Nasz wybór powinien w pierwszym rzędzie paść na biuro nieruchomości, które posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i licencje, a także odpowiednie ubezpieczenie. Takie informacje powinniśmy znaleźć na stronie internetowej biura nieruchomości.

Jeśli już jesteśmy przy stronie internetowej, to warto zaznajomić się z ofertą domów, mieszkań i działek prezentowaną na stronie. Wiele biur nieruchomości uczestniczy w systemie wymiany ofert więc niech nas nie dziwi, że w różnych agencjach nieruchomości oferty się powtarzają. Z pewnością warte uwagi są biura, które oferują oferty na wyłączność.

Przyzwyczajeni jesteśmy już do kompleksowych usług, więc biuro nieruchomości powinno oferować kompleksową obsługę zawierającą wycenę nieruchomości, notariusza, przygotowanie umowy przedwstępnej oraz ubezpieczenie transakcji i pośrednictwo w uzyskaniu kredytu na zakup nieruchomości.

Reszta to już tylko łut szczęścia, gdyż w obecnej sytuacji na rynku nieruchomości nie jest łatwo sprzedać dom, działkę lub mieszkanie i uzyskać dobrą cenę.