Jak wybrać bramę garażową dla swojego garażu?

Bramy garażowej nie kupuje się co roku. Dlatego też trudny wybór czeka kupujacego. Szeroka oferta producentów bram garażowych i automatyki do bram nie ułatwia wyboru. Ceny dostępnych rozwiązań też są zróżnicowane. I jak sobie poradzić? Samemu ciężko, dlatego warto skorzystać z fachowej pomocy ekspertów, którzy na co dzień zajmują się sprzedażą bram garażowych. Firmy te zajmują się również montażem i serwisem gwarancyjnym swoich produktów. Dlatego warto skorzystać z ich pomocy.

Co musimy wiedzieć, aby wybrać odpowiednią bramę garażową? Najczęściej wybieraną przez klientów bramą jest brama garażowa segmentowa. Ma dobre parametry izolacyjne i idealnie wpasowuje się w naszą wnękę garażową. Aby uniknąć dodatkowych kosztów musimy wziąć pod uwagę ściany garażu. Musimy zwrócić uwagę na dodatkowe elementy przylegające do ściany, ponieważ mogą zakłócić montaż prowadnic. Rady te dotyczą również sufitu. Następnie musimy pomyśleć o wymiarach bramy. Trzeba dokładnie zmierzyć głębkość wbudowania, czyli długość garażu, grubość tynków i izolacji już po wykończeniu garażu.

Kolejną sprawą jest wzór bramy garażowej. Nowoczesny design to elegancja i szyk. Nowoczesne bramy garażowe mają to do siebie, że możemy dopasować je do drzwi wejściowych pod kolor i wzór. Wtedy tworzą jednolity wzór domu. Standardowe kolory są tańsze cenowo. Warto pomyśleć o praktycznym kolorze, nie rzucającym się zbytnio w oczy.

Mirax

Ale pamietajmy również o takich parametrach bramy jak: wodoszczelność, izolacyjność akustyczna i termiczna, łatwa obsługa oraz niezawodność automatyki do bramy.